Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego odczuwam takie napięcie w nodze?

Witam, od ponad 9 miesięcy mam problem. Wszystko zaczęło się w marcu kiedy po przebytej chorobie w nocy zaczęło mi wibrowac jakby pulsować w żyłach w jednej nodze, kilka dni wcześniej odczuwałam w niej ciągłe napięcie. Myślałam, ze samo przejdzie lecz nie przeszło, a owe "wibracje" przeniosły mi się na całe ciało, w nocy mialam zrywy kończyn, miałam wrażenie jakby prąd przechodzil mi przez ciało do tego doszły mi kolatania serca, bezsenność i napady paniki z spowodowane tym co wyżej opisałam. Neurolog zapisał mi leki psychotropowe (pramolan) na kilka miesięcy, nie zlecił dodatkowych badań, poza badaniami krwi, które poza podwyzszonym wpadniem wyszly okej, stwierdzil że to nerwica, w trakcie brania leków bylo nieco lepiej, lecz po odstawieniu leków wrócilo wszystko z mam wrażenie zdwojoną siłą i w dalszym ciągu się męczę. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
KOBIETA, 24 LAT 3 miesiące temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Witam! Przedstawiła Pani zespół objawów, który często obserwowany jest w zaburzeniach nerwicowych. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju psychoruchowego, podatność na sugestie itp. Zaproponują optymalne postępowanie. Leczenie nerwic polega przede wszystkim na psychoterapii (leczenie przyczynowe) z ew. wzmocnieniem odpowiednio dobranych leków p/depresyjnych i p/lekowych (leczenie objawowe). Pramolan jest lekiem dobrym, ale już leciwym - na pewno jest starszy od Pani. Aktualnie dysponujemy całym wachlarzem nowoczesnych leków, ale i one tylko usuwają lub łagodzą objawy i często po ich odstawieniu wszystko wraca. Powinna być równolegle stosowana psychoterapia lub przynajmniej treningi relaksacyjne. Tylko "przepracowanie zgłaszanych dolegliwości" daje szansę na trwalszy efekt leczenia. Przywykliśmy do tego, że leki są gwarantem wyleczenia. Z nerwicami jest inaczej i tutaj większą rolę odgrywa psychoterapia. Nie należy się "wstydzić" leczenia u psychiatry lub psychologa. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy