Dlaczego mam te kłucia w obrębie ciała?

Witam mam 20lat od kilku lat mam co jakiś czas kłujące bóle w różnych miejscach na ciele, od palca u nogi, po głowę, przedramię, udo, czy nawet w okolicy oczodołów itp. Mam wrażenie jakby bolały mnie kości(ciężko mi to wytłumaczyć więc mogę się mylić), ból mogę określić w skali 2-4/10, przeważnie jest raczej denerwujący, niż faktycznie boli. Zwykle utrzymuje się przez cały dzień, najdłużej trzy dni z dłuższą przerwą do następnego epizodu, w czym co parę/paręnaście minut zmienia się jego lokalizacja, czasem występuje w kilku miejscach na raz. Dodatkowo, chroniczne zmęczenie i skrajności od braku snu po nadmierną senność, skłonność do zawrotów głowy siniaków(czasem czuję się jakby pojawiały się z nikąd. Więcej objawów raczej nie ma.

Witam! Zmiany lokalizacji, nasilenia i charakteru dolegliwości, przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych, plus wahania nastroju i napędu psychoruchowego najbardziej przemawiają za podłożem nerwicowym. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. Zaproponują odpowiednie postępowanie. Może wystarczy sama psychoterapią. Często jednak należy ją wesprzeć lekami p/lękowymi. Jeżeli z powodu pandemii są problemy z terminami w PZP, to zawsze można skorzystać z usługi komercyjnej. Pozdrawiam W. Łuczkowski.