Dlaczego mam te kłucia w obrębie pachwiny?

Witam, co może oznaczać ból a bardziej kłucie od czasu do czasu po prawej stronie w pachwinie jakby od jajnika czy pośladka ?(sama nie wiem jak to określić). Cykle regularne 26-27dni , miesiączka trwa 5dni. Miesiąc temu wizyta u ginekologa lekarz powiedział że wszystko ok tylko torbiel krwotoczna , ale się wchłonie w następnym cyklu. I właśnie zaczęłam kolejny cykl już jestem po miesiączce a dalej czuje kłucie. Wizyta dopiero za miesiąc .
KOBIETA, 31 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból i kłucie po prawej stronie w okolicy pachwiny, jajnika lub pośladka mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest torbielą krwotoczną, którą lekarz wcześniej zdiagnozował. Chociaż torbiel może się wchłonąć samoistnie, czasami może powodować dyskomfort. Ginekolog zaprognozował, że w kolejnym cyklu zniknie ona samoistnie. Niemniej jednak do tej pory odczuwa Pani bolesne kłucia.

Z tego względu trzeba też wziąć pod uwagę wiele innych czynników, które mogą powodować ból w tej okolicy, takie jak zapalenie jajnika, problemy z jelitami, bóle mięśni czy napięcia. Ponadto, skoro ból utrzymuje się po zakończeniu miesiączki, warto wykluczyć przyczyny nieginekologiczne. Niezależnie od tego, czy jest to związane z torbielą, czy innym czynnikiem, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Jeśli ból jest intensywny, utrzymuje się lub towarzyszą mu inne objawy, może być konieczna wcześniejsza konsultacja lekarska. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak USG, aby dokładniej ocenić sytuację i ustalić odpowiednie leczenie. Badanie USG z pewnością potwierdzi albo wykluczy obecność torbieli oraz uwidoczni inne przyczyny, które mogą być odpowiedzialne za tę sytuację. Z tego też względu zachęcamy do obserwacji organizmu oraz podjęcie konsultacji lekarskiej. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/pachwina

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

https://portal.abczdrowie.pl/torbiele-jajnikow-przyczyny-rodzaje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.