Dlaczego mam ten ból okolicy krocza?

Dzień dobry - mam problem z lewą dolną kończyną - generalnie część nogi przy samym kroczu - : boli przy np. skłonach, czy gdy podciągam nogę do klatki piersiowej - to nie jest ból ze zmęczenia - raczej jak jakieś zapalenie - do jakiego lekarza należy się udać? Mężczyzna lat 23 . Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub urologiem. W pytaniu zgłasza Pan ból w obrębie krocza z lewej strony. Jest to ból, który nie wynika w Pańskim mniemaniu ze zmęczenia czy przetrenowania. Z tego też względu warto byłoby zastanowić się nad wykonaniem odpowiedniej diagnostyki. Możliwe, że lekarz rodzinny mógłby już na tym etapie zlecić badania krwi np. morfologię OB czy też CRP, aby sprawdzić czy nie toczy się stan zapalny. Dodatkowo wykonanie badania USG tamtej okolicy mogłoby dać odpowiedź, jaka jest przyczyna tego bólu. Na podstawie tych wyników lekarz pierwszego kontaktu może podjąć decyzję o dalszej diagnostyce i ewentualnej konsultacji urologicznej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-prostata

https://portal.abczdrowie.pl/pachwina

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-pachwinie-co-oznacza-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.