Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam ten problem z gardłem?

Witam Od kilku dni mam kłopot z chyba gardłem Objawia się tym że zbiera mi się jak bym na wymioty lub jak bym nie mogła połknąć śliny która mi się cofa to tajniak małe dzieci które nie chcą czegoś połknąć i maja cofkę Robi mi się tak co np 3 minuty jak bym miała jakiś zwężony przełyk Co to może być takiego teraz dostać się do lekarza to cud
KOBIETA, 40 LAT 5 miesięcy temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, laryngologiem lub gastrologiem. Swoje dolegliwości opisuje Pani jako odruch wymiotny, zaburzenia połykania śliny, które pojawiają się co kilka minut. Takie objawy wymagają konsultacji lekarskiej. Lekarz musi wykonać badanie fizykalne oraz przeprowadzić dokładny wywiad lekarski. Ponadto wydaje się, że badanie gardła oraz przełyku są konieczne. Możliwe że lekarz zaleci wykonanie badania obrazowego gardła oraz gastroskopii. Na podstawie wykonanych badań lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wymioty

https://portal.abczdrowie.pl/gula-w-gardle-przyczyny-badania-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/ucisk-w-gardle-przyczyny-objawy-leczenie-powiklania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy