Dlaczego mam ciągły odruch wymiotny?

Mam wymioty i odruch wymiotny.Po jedzeniu zwracam całe jedzenie a odruch wymiotny flegma, wydzielina z gardla z resztkami jedzenia.Co jeśli gastrolog po badaniach nic nie stwierdzi,będzie dążył dalej skąd ten przypadek

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w obecnej sytuacji nie warto zastanawiać się nad tym, co będzie, jeśli gastroenterolog nie zauważy niczego niepokojącego. Lepiej skupić się na znalezieniu przyczyny Pańskich dolegliwości, które są zapewne bardzo uciążliwe.

Wymioty i odruchy wymiotne mogą mieć wiele różnych przyczyn. Wśród nich wyróżnić można nie tylko infekcje układu pokarmowego oraz zatrucia, ale także choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby błędnika lub zaburzenia metaboliczne. W pierwszej kolejności może Pan udać się do lekarza rodzinnego lub gastrologa, a jeśli nie znajdą oni przyczyny Pańskich dolegliwości, to warto szukać pomocy dalej, u innych specjalistów.

O przyczynach wymiotów pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/wymioty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.