Dlaczeg mam te uciążliwe wymioty?

,przed zjedzeniem śniadania ok godz.7.30 mam odruchy wymiotne czuje że przy Odruchach mam przysmak ropy i odruch wymiotny wydzielina z ropa.Po śniadaniu o godz 8.00 wyrzucam po zjedzeniu i wypiciu herbaty i kawy .Czy to torsja czy co.?.Skąd te odruchy wymiotne i wymioty?Biorę leki na cholesterol liproforma plus,lipathyl,na tarczycę -niedoczynnosc tarczycy letrox 75,letrox 50.Lecze się u psychiatry nerwowość,depresje itp.,biorę leki na senność perazin,memotropil ,czy to po lekach zatrucie lekami ,czy nie .Czy lekarz rodzinny to dobry pomysł by pójść do niego czy gastrolog lub internista

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności może Pan udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby pokieruje Pana dalej – na przykład do gastroenterologa.

Aktualnie przyjmuje Pan wiele różnych leków. Proszę zerknąć do ulotek dołączonych do opakowań danych leków i sprawdzić, jakie są możliwe działania niepożądane. Istnieje bowiem opcja, że wymioty oraz odruchy wymiotne mają związek z zażywanymi lekami. Nie musi to oznaczać zatrucia lekami, lecz być jednym ze skutków ubocznych.

Ponadto wymioty, nudności lub odruchy wymiotne mogą być związane z chorobami układu pokarmowego. Wówczas wskazane będzie wizyta u gastrologa i wykonanie badań w tym kierunku. Ponadto objawy te mogą występować również na tle nerwowym.

Przyczyny wymiotów opisaliśmy w tekście, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/wymioty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.