Dlaczego pojawiają się u mnie te wymioty?

Rano mam wymioty podczas posiłku i przed posiłkiem Rano wstaje mam dużo flegmy wydzielane z nosa do gardła.Lecze się u lekarza rodzinnego na cholesterol,tarczycę,czyli niedoczynność tarczycy,a u psychiatry nerwica,stres depresję.Biore leki na depresję stres i nerwy oraz depresję : Memotropil 1200,rano i południe,perazin 25 mg tylko wieczór.Od lekarza na tarczycę letrox75 od pon-pt.,rano, Letrox50 sob-ndz rano.. Lipanthyl na holesterol. U neurologa ból głowy i wymioty.Torecan ,vibrecol.Z czego są wymioty powodowane ,czy neurolog może skierować do innego lekarza?Czy pójść do lekarza rodzinnego Poranne wymioty rano przed i po posiłku nie wiem co może być powodem

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wymioty mogą pojawiać się z różnych powodów. Ich przyczyną mogą być choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby przewodu pokarmowego, choroby pęcherzyka żółciowego, choroby trzustki, choroby nerek czy też zaburzenia hormonalne. Warto więc udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie na podstawowe badania laboratoryjne oraz obrazowe. Ewentualnie może Pan zapytać o skierowanie do gastroenterologa.

Aktualnie przyjmuje Pan wiele leków. Być może skutkiem ubocznych wynikających z ich stosowania są właśnie wymioty. Proszę więc przeanalizować ulotki dołączone do opakowań konkretnych leków.

Ponadto wspomina Pan o depresji, a wymioty mogą występować również na tle nerwowym.

O możliwych przyczynach wymiotów oraz ich leczeniu pisaliśmy w tekście, który umieszczamy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wymioty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.