Dlaczego mam te częste wymioty?

Mam 21 lat i od 8 dni mam taki problem ze co kolwiek nie wypije i nie zjem odrazu idę do łazienki wymiotować. Nawet wodę wypije to odrazu ją wymiotuję. Po wszystkim tak mam. Nie wiem co już robić. Wczoraj robiłam usg brzucha i wyszlo wszystko okej. Niedługo mam gastroskopie. Gastrolog przepisał mi tabletki prokit, które też nie pomagaja, nawet je potrafię zwymiotować. Może powiecie przez co to może być

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że odczuwa Pani takie nieprzyjemne i dość uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wymioty są objawem charakterystycznym dla wielu schorzeń i trudno jednoznacznie określić przyczynę takiego stanu.

Wymioty są reakcją obronną organizmu na obecność szkodliwych substancji lub patogenów. Aby doszło do tej czynności, musi zostać uruchomiony ośrodek wymiotny zlokalizowany w rdzeniu przedłużonym. Takie bodźce nie tylko tworzone są w układzie pokarmowym, ale również w ośrodkowym układzie nerwowym. Przed wystąpieniem wymiotów zazwyczaj występują wcześniej mdłości, ślinotok, czy przyspieszenie akcji serca.

W Pani wypadku, należałoby określić, co jest dokładną przyczyną wymiotów, aby móc podjąć właściwe leczenie. Do najczęstszych źródeł torsji można by zaliczyć między innymi: zatrucia pokarmowe, niedrożność jelit, zapalenie wątroby, urazy głowy, migrena, infekcje ośrodkowego układu nerwowego, choroba lokomocyjna, czy sytuacje stresogenne. Bardzo często zdarza się sytuacja, gdzie czynniki emocjonalne oraz zaostrzony lęk powoduje występowanie wymiotów.

Ze względu na odległość, trudno jest ocenić Pani stan zdrowia. Dlatego zalecamy, aby skonsultować się z lekarzem internistą, aby mógł wskazać właściwą terapię, by poprawić komfort życia.

W przypadku wymiotów należy pamiętać, aby przyjmować odpowiednią ilość letnich płynów oraz elektrolitów. Można również wspomóc się preparatami zawierającymi węgiel aktywowany, gdyż wiąże on toksyny z przewodu pokarmowego.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/wymioty

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.