Wymioty przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam 20 lat. Miesiąc temu zjadłam miesiąc przetermionowany serek danio. Następnego dnia trochę wypiłam i następnego strasznie wymiotowałam, a nigdy nie wymiotuje po alkoholu. Później znowu wypiłam niewiele i następnego dnia wymiotowałam. Poźniej wypiłam pół piwa i na drugi dzień mnie mdliło. Nie rozumiem tego. Z leków biorę jedynie tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie określić przyczynę Pani wymiotów. Z zamieszczonego opisu wynika jednak, że może być to swoista nietolerancja alkoholu. Sugeruję zatem odstawić czasowo picie alkoholu i poobserwować organizm. Jeśli wymioty ustąpią, będzie to potwierdzeniem tej tezy. Jeśli natomiast wymioty będą się utrzymywać, konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka.