Dlaczego mam to pieczenie w żołądku?

Dzień dobry, poproszę o poradę co mam zrobić, nie mogę już normalnie funkcjonować. Codziennie boli mnie brzuch, gdy tylko coś zjem zaczyna mnie piec w żołądku i jelitach, jest mi niedobrze dodatkowo bardzo często chodzę do łazienki a gdy jej nie ma obok wpadam w panikę i muszę natychmiast do niej iść. Niestety nawet wyjście do łazienki nie przynosi ulgi gdyż czuje, że nie do końca się wypróżniłam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Dolegliwości, które Pani opisuje ze strony układu pokarmowego mogą mieć wiele przyczyn, gdyż mogą wynikać z pewnych chorób somatycznych, bądź być reakcją na czynniki stresogenne i mieć podłoże emocjonalne.

Wskazane dolegliwości mogłyby świadczyć o chorobach wątroby, trzustki, kamicy pęcherzyka żółciowego, nadkwasocie, refluksie żołądkowo – przełykowym, wrzodach żołądka, czy zespole jelita drażliwego, dlatego też bez wykonania odpowiednich badań, ciężko będzie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie.

Aby wykluczyć, czy potwierdzić pewne schorzenia, należałoby przeprowadzić właściwą diagnostykę. Ze względu na odległość, trudno jest określić dokładną przyczynę takich objawów, dlatego też proponujemy, żeby odbyła Pani wizytę u lekarza internisty lub gastrologa. Specjalista podejmie decyzje o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu, aby poprawić Pani komfort życia.

Przydatne mogłyby okazać się takie badania jak: USG jamy brzusznej, gastroskopia, kolonoskopia, a także pełna morfologia krwi, CRP, określenie poziomu prób wątrobowych, amylazy, albuminy, kreatyniny oraz glukozy w surowicy krwi. Jeżeli wszystkie badania wyjdą prawidłowe, prawdopodobnie przyczyn Pani dolegliwości powinno się szukać w podłożu psychosomatycznym.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

https://zdrowie.parenting.pl/co-moze-oznaczac-klujacy-bol-brzucha

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-wrzodow-zoladka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.