Dlaczego mam wzdęcia i wodniste stolce?

Mam 21 lat, Często chce mi się do łazienki i nie wiem jakie leki mogą mi pomóc. Mam tak od kilku lat, raz na jakiś czas jest jest lepiej a raz gorzej. Ostatnio jest gorzej i mam ciągle gazy i gdy pójdę do łazienki to kał jest jak woda i do póki nie uda mi się wypróżnić to chodzę tak do łazienki kilka razy. Gdy w końcu się uda to mam spokój na jakiś czas. Ostatnio nie mogę spać bo brzuch mam jak balon i tabletki na wzdęcia nie pomagają. Brzuch mnie nie boli
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Przykro nam, że towarzyszą Pani tak uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które na pewno utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Biorąc pod uwagę występujące objawy, można by przypuszczać, że cierpi Pani na zespół jelita drażliwego. Jest to przypadłość układu pokarmowego o charakterze czynnościowym.

Do głównych dolegliwości tego schorzenia można zaliczyć: skurczowe bóle brzucha, zmiana częstości wypróżnień oraz konsystencji stolca, silne wzdęcia, występowanie biegunek lub zaparć lub obydwu objawów naprzemiennie. Dodatkowo może również występować obecność śluzu w stolcu, ból głowy i pleców, senność, uczucie pełności po posiłku, a także przelewanie w brzuchu.

Zespół jelita drażliwego jest zaliczany to chorób psychosomatycznych, które mogą nasilać się pod wpływem czynników genetycznych, niewłaściwej diety, zaburzenia mikroflory jelitowej, a także czynników stresogennych.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem gastrologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu. Na pewno warto by było wykonać pełną morfologię krwi, CRP, analizę moczu, zbadanie poziomu prób wątrobowych i kreatyniny w surowicy krwi. Prawdopodobnie będzie również zalecona gastroskopia i kolonoskopia, aby wykluczyć inne przypadłości.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

https://portal.abczdrowie.pl/co-jesc-przy-nieszczelnym-jelicie

https://portal.abczdrowie.pl/nie-tylko-jedzenie-moze-powodowac-problemy-sprawdzamy-nietypowe-przyczyny-zespolu-nieszczelnego-jelita

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty