Dlaczego odczuwam nudności i palenie w żołądku?
Dzien dobry. Od 8 miesiecy pojawiaja sie zaburzenia rytmu serca i mocniejsze bicie. Szczególnie odczuwalne w nocy. Od 2 mies. ciągłe nudności palenie w żoładku i przełyku, zdarza sie uczucie ciepła w klatce piersiowej na wysokosci polowy przelyku. Falowy kompletny brak sił i osłabienie nie mogę normalnie funkcjonować (controloc nie pomógł) . Wystepuje tez bol gardla szczególnie rano. Zimne dlonie i stopy, a na twarzy cieplo-brak gorączki. Badania podstawowe w normie. Usg brzucha tarczycy ok . Co to moze byc ? Jakie badania zrobic i jak sobie pomoc. Pozdrawiam Asia 29 lat 50kg 165cm

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Przykro nam, że odczuwa Pani takie nieprzyjemne dolegliwości. Zaburzenia rytmu serca oraz objawy ze strony żołądka i przełyku mogłyby wynikać z wielu przyczyn. Prawdopodobnie, wskazane objawy mogą być ze sobą połączone i mieć podobne źródło występowania.
Z racji odległości trudno jest jednoznacznie określić przyczynę Pani problemów zdrowotnych. Na początku należałoby pogłębić diagnostykę o kilka badań, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Zalecamy zatem wizytę u lekarza kardiologa oraz gastrologa, który precyzyjnie przeanalizuje wyniki Pani badań i określi właściwy kierunek leczenia.
Być może źródłem wspomnianych dolegliwości są czynniki stresogenne i podłoże emocjonalne. Zaburzenia rytmu serca oraz objawy wskazujące na refluks żołądkowo – jelitowy mogłyby również wynikać z podłoża psychosomatycznego, czyli objawami wskazującymi na konkretną jednostkę chorobową, ale przy nie występowaniu danego schorzenia.
Dobrze, że zostały już wykonane pewne badania, jednakże należałoby rozszerzyć diagnostykę o określenie poziomy prób wątrobowych, amylazy, albuminy, kreatyniny oraz troponiny w surowicy krwi, a także wykonanie echo serca oraz ph-metrię. To ostatnie badania potwierdziłoby lub wykluczyło istnienie refluksu.
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy
https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka
https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca