Dlaczego odczuwam nudności i palenie w żołądku?

Dzien dobry. Od 8 miesiecy pojawiaja sie zaburzenia rytmu serca i mocniejsze bicie. Szczególnie odczuwalne w nocy. Od 2 mies. ciągłe nudności palenie w żoładku i przełyku, zdarza sie uczucie ciepła w klatce piersiowej na wysokosci polowy przelyku. Falowy kompletny brak sił i osłabienie nie mogę normalnie funkcjonować (controloc nie pomógł) . Wystepuje tez bol gardla szczególnie rano. Zimne dlonie i stopy, a na twarzy cieplo-brak gorączki. Badania podstawowe w normie. Usg brzucha tarczycy ok . Co to moze byc ? Jakie badania zrobic i jak sobie pomoc. Pozdrawiam Asia 29 lat 50kg 165cm

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pani takie nieprzyjemne dolegliwości. Zaburzenia rytmu serca oraz objawy ze strony żołądka i przełyku mogłyby wynikać z wielu przyczyn. Prawdopodobnie, wskazane objawy mogą być ze sobą połączone i mieć podobne źródło występowania.

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie określić przyczynę Pani problemów zdrowotnych. Na początku należałoby pogłębić diagnostykę o kilka badań, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Zalecamy zatem wizytę u lekarza kardiologa oraz gastrologa, który precyzyjnie przeanalizuje wyniki Pani badań i określi właściwy kierunek leczenia.

Być może źródłem wspomnianych dolegliwości są czynniki stresogenne i podłoże emocjonalne. Zaburzenia rytmu serca oraz objawy wskazujące na refluks żołądkowo – jelitowy mogłyby również wynikać z podłoża psychosomatycznego, czyli objawami wskazującymi na konkretną jednostkę chorobową, ale przy nie występowaniu danego schorzenia.

Dobrze, że zostały już wykonane pewne badania, jednakże należałoby rozszerzyć diagnostykę o określenie poziomy prób wątrobowych, amylazy, albuminy, kreatyniny oraz troponiny w surowicy krwi, a także wykonanie echo serca oraz ph-metrię. To ostatnie badania potwierdziłoby lub wykluczyło istnienie refluksu.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.