Czy z moim sercem jest wszystko dobrze?

Witam.wczoraj wylądowałam na sor z bólem w dołku,po badaniach i ekg lekarz stwierdził że to od żołądka,przepisał leki,na wypisie w ekg pisze RZM 70/MIN normogram,LRBBB Czy z sercem jest ok?lekarz nic nie mówił a nigdy nie miałam wpisane w ekg LRBBB

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W opisie nie wspomniała Pani, jakie dokładnie towarzyszyły objawy, a także, jakie otrzymano leki.

Przyczyn dolegliwości bólowych w okolicach klatki piersiowej oraz mostka może być wiele i nie zawsze muszą oznaczać problemów z sercem, czy układem krążenia.

Dość często choroba refluksowa żołądka daje podobne objawy, jak ból za mostkiem i w nadbrzuszu, a także odbijanie się, nudności, czy pieczenie w przełyku i gardle.

Ze względu na odległość trudno jest jednoznacznie ocenić stan Pani zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem gastrologiem oraz kardiologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o rozszerzeniu diagnostyki, aby móc wprowadzić właściwe leczenie. Niewykluczone, że trzeba będzie wykonać badanie echo serce oraz gastroskopię.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.