Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wskazania do prostowania przegrody nosowej

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. Czasem jednak skrzywiona przegroda znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do prostowania przegrody.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

refluks, czy właściwie choroba refluksowa, może dawać szereg różnych dolegliwości, wśród których wymienia się ból związany z zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku. Mogą to być także objawy laryngologiczne, kardiologiczne oraz charakterystyczne pieczenie, palenie czy ból w przełyku związany z podrażnianiem śluzówki przez kwasy żołądkowe. Szczegółowo ten problem omawia nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy.

Poza opisaną powyżej zgagą może pojawić się niesmak czy gorycz w jamie ustnej, mdłości, chrypka czy nadreaktywność oskrzeli. Inne objawy zostały opisane pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/objawy-refluksu. Stąd, niekiedy trudno domniemywać akurat tę chorobę – konieczne są badania. Diagnozowaniem i leczeniem refluksu zajmuje się gastroenterolog, który może zlecić Pani gastroskopię, RTG przełyku czy pH-metrię. Jest to konieczne w celu oceny funkcjonowania zwieracza przełyku, a także błony śluzowej żołądka.

Więcej w tym materiale: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-leczyc-refluks.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy