Które leki na depresję nie powodują senności?

Mam depresję,stres,nerwy.Lekarz psychiatra przypisał mi Memotropil 1200 2x rano I południe,perazin 25 wieczór, hydroxizinium też wieczór.Czy są leki psychotropowe które nie powodują senność i zmęczenie bo zauważyłem że jestem senny zmęczony przy leku hydroxizinium.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

leki, które Pan przyjmuje, mogą wywoływać różne skutki uboczne, w tym senność, zmęczenie i zaburzenia koncentracji. W takim przypadku powinien Pan porozmawiać z psychiatrą na temat możliwości zmiany leku.

Istnieją inne leki psychotropowe, które mogą pomóc w leczeniu depresji, ale nie powodują tak silnego uczucia senności. Do takich leków można zaliczyć między innymi preparaty, które w składzie mają fluoksetynę, bupropion, mirtazapinę, lub wenlafaksynę.

Proszę pamiętać, że ewentualna zmiana leków, a także sposobu ich dawkowania, powinna być skonsultowana wcześniej ze specjalistą.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/depresja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.