Gdzie szukać przyczyny wymiotów i odruchu wymiotnego?

Zamierzam po operacji krzywej przegrody nosowej,zgłosić się do lekarza rodzinnego z powodu odruchów wymiotnych i wymiotach.Narazie w tamtym tygodniu w piątek zrobiłem badania krwi do operacji krzywej przegrody nosowej są w nim morfologia krwi,,pt(nr),,aptt,, fibrynogen,,elektrolity na,k.,alt,ast czy mogę wykonać operacji krzywej przegrody nosowej i zaświadczenie od lekarza.W dniu 9 mają mam mieć operację krzywej przegrody nosowej.Moje pytanie brzmi:Czy jak zgłoszę się do lekarza rodzinnego ,to lekarz jakie badanie krwi albo skierowanie na prześwietlenia może skierować mnie.lub przypisać badanie krwi.Bylem u neurologa to powiedział mi ,że mam niedotlenienie muzgu.Powiekszone torby i krzywa przegroda nosowa.Kazal zrobić badanie krwi u lekarza rodzinnego,wypisał skierowanie do szpitala związku częstymi wymiotami bólami głowy a lekarz co może zlecić badanie krwi związku odruchami wymiotnymi i wymiotami.Pale papierosy,pije kawę w południe nic mi nie jest ale rano po zjedzeniu i wypiciu kawy i herbaty wymioty a odruch wymiotny .Do jakiego lekarza związku wymiotami i odruchami wymiotnymi czekam na opinie i komentarze,może do internisty lub neurologa albo lekarz rodzinny,może zaproponuje ktoś do jakiego lekarza pójść?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli występują u Pana regularne odruchy wymiotne, należy skonsultować się z lekarzem jak najszybciej. Najlepiej udać się do internisty, który będzie w stanie przepisać odpowiednie badania krwi, aby pomóc zdiagnozować przyczynę tych objawów. Mogą być to badania dotyczące funkcjonowania wątroby, nerek, trzustki lub innych narządów wewnętrznych.

Lekarz może skierować Pana do specjalisty, takiego jak gastroenterolog lub neurolog. Gastroenterolog zajmuje się chorobami układu trawiennego, które mogą powodować wymioty, podczas gdy neurolog może zdiagnozować problemy związane z niedotlenieniem mózgu.

Ważne jest, aby skonsultował się Pan z lekarzem przed operacją krzywej przegrody nosowej, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.