Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam to uczucie duszności i guli w gardle?

Mam 21 lat czuję od tygodnia silny ból, uczucie guli w gardle, przełyku i żoładu, który jest wręcz duszący i ból pleców w odcinku lędźwiowym za 4 dni idę na gastroskopię i jeszcze nadmiernie że badania krwi mam dobre poza limfocytami, które są zawyżone od normy i monocytami które są niższe od normy. Proszę wskazać co dzieje się nie tak?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub endokrynologiem. W pytaniu pisze Pani o uczuciu guli w gardle, bólu podczas przełykania pokarmów oraz duszności. Wspomina Pani o gastroskopii, która ma odbyć się w najbliższym czasie. Na pewno to badanie pozwoli wykluczyć pewne dolegliwości gastrologiczne. Wykonywała Pani także niektóre badania krwi. Niestety nie wymienia Pani dokładnie które. Za takie dolegliwości może także odpowiadać tarczyca. Z tego też względu warto pomyśleć o wykonaniu badania USG tarczycy oraz poziomu TSH, FT3 i FT4. Ponadto często tego typu problemy są powiązane z silnym stresem doświadczanym przez dłuższy okres czasu. Z tego też względu jeśli nie znajdzie się organiczna przyczyna Pani stanu to możliwe, że konsultacja z psychologiem będzie pomocna.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zgaga

https://portal.abczdrowie.pl/gula-w-gardle-przyczyny-badania-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/ucisk-w-gardle-przyczyny-objawy-leczenie-powiklania

https://portal.abczdrowie.pl/wezly-chlonne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy