Co mam zrobić z tymi wzdęciami mając 19 lat?

Witam, mam 19 lat Od jakiegoś czasu zmagam się z dziwnymi objawami, mianowicie: - silne wzdęcia/pierdzenie - raz na jakis czas zgaga i pieczenie - biały nalot na języku i kilka krostek na jego końcu - uczucie przeszkody/zalegania czegos w gardle (znika podczas wykonywania czynnosci, wysilku i w trakcie jedzenia) Byłem u gastrologa, stwierdzil lekki refluks, przypisał tabletki - zakonczylem tabletki i zmienilem tabletki, ale nic nie ustąpiło Co to moze być? Gdzie iść?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownej wizyty u lekarza gastrologa. W pytaniu pisze Pan o wzdęciach brzucha, gazach, zgadze, pieczeniu i białym nalocie w obrębie języka. Ponadto towarzyszy Panu uczucie zalegania w gardle. Lekarz stwierdził u Pana refluks i zalecił leczenie farmakologiczne. Z Pana relacji wynika, że nie przyniosło ono oczekiwanego efektu. Z tego też względu warto rozważyć ponowną wizytę, aby rozwiać wątpliwości i znaleźć przyczynę. Nie wykluczone, że lekarz zaleci wykonanie badań laboratoryjnych, np. morfologii krwi, poziomu enzymów wątrobowych, badania moczu itp. oraz badań obrazowych np. USG jamy brzusznej lub gastroskopii. Odpowiednia diagnostyka pozwoli ustalić przyczynę dolegliwości, a leczenie ją wyeliminuje lub zniweluje objawy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/wzdecia-brzucha

https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-wzdety-brzuch

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.