Z czym ma związek to uczucie guli w gardle?

Witam, mam pewien problem od jakiegoś czasu mam uczucie kluchy/guli w gardle , nie mam innych objawów. Czy może wpływać na to chroniczny stres i niepokoj, lub nadużywanie kropli do nosa?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Leczenie chrapania techniką Celon

Chrapanie to uciążliwy problem - przede wszystkim dla osoby, która musi go słuchać. Jak można wyleczyć się z chrapania? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Michał Michalik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jak najbardziej chroniczny stres oraz niepokój może powodować uczucie ucisku w gardle. Jest to również jeden z objawów nerwicy oraz stan towarzyszący depresji.

Inne możliwe przyczyny uczucia przeszkody w gardle to refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie gardła, choroby tarczycy, powiększone węzły chłonne czy problemy laryngologiczne.

Jeśli lekarz wykluczy powyższe stany chorobowe, to przyczyną najprawdopodobniej będzie właśnie stres oraz stany lękowe. Wówczas należy udać się do psychologa bądź psychoterapeuty, który pomoże Pani znaleźć źródło występującego problemu.

Proszę obserwować, w jakich sytuacjach uczucie guli w gardle nasila się i jak często występuje. Takich informacji może potrzebować specjalista.

Temat ucisku w gardle został poruszony w jednym z naszych artykułów i jest on dostępny pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/gula-w-gardle-przyczyny-badania-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty