Uczucie ciała obcego w gardle powodującego mdłości

Mam 19 lat i dosyć uciążliwy problem. Od jakichś trzech lat prawie ciągle jest mi niedobrze - czuję gulę w gardle, która powołuje mdłości. Miałam robione różne badania, które poza lekką anemią nic nie wykazały (badania krwi, kału, gastroskopię). Czasami czuję, jakby treść mi się cofała. Często też po wstaniu z pozycji leżącej moment kręci mi się w głowie i tracę obraz sprzed oczu. Czy to nerwica czy jakiś fizyczny problem? Jakie badania powinnam zrobić. Może to problem z błędnikiem?

Polecam zgłosić się do lekarza POZ, który będzie mógł skierować na konkretne badania po zebraniu dodatkowych informacji.
Może też być tak, że odczucie "guli w gardle" jest na tle nerwowym, a mdłości są efektem chronicznego stresu i napięcia. Proponuję przyjrzeć się tej kwestii - czy od trzech lat można powiedzieć, że przeżywa Pani więcej stresu? W jakich momentach odczucie "guli" narasta, w których maleje? Czy nie jest też tak, że Pani samoistnie wywołuje to uczucie, ponieważ cały czas o nim myśli? Być może pomocna byłaby wizyta u psychologa, z którym omówi Pani swoje trudności. Pozdrawiam.

Witam,

jeśli badanie endoskopowe (badanie przewodu pokarmowego) wyeliminowało refluks żołądkowo - przełykowy (zarzucenie treści żołądkowej do przełyku), to całkiem możliwe, że są to objawy spowodowane zaburzeniami nerwicowymi, jednak to wymaga dokładnej diagnostyki w Poradni Zdrowia Psychicznego. Jednocześnie wskazane jest leczenie anemii - kontrola morfologii i regularne wizyty u lekarza pierwszego kontaktu oraz konsultacja neurologiczna.

Pozdrawiam serdecznie