Co robić z uczuciem gulki w gardle na tle nerwowym?

Witam . Od 3 dni mam bardzo duzo stresu oraz nieprzespane noce .Dzis pod wieczór pojawilo się dziwne uczucie w gardle. Jakbym miała jakąś gule w środku ktora strzela podczas przelykania śliny . Czy to przejdzie samo ? Czy jest na to jakis sposób by sie tego pozbyć ? Co to może być.
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uczucie guli w gardle ma najprawdopodobniej związek z silnym stresem, którego Pani doświadcza. To bardzo częsty objaw pojawiający się w sytuacjach stresowych, który ma podłoże psychosomatyczne.

Gula w gardle może pojawiać się nie tylko podczas dużego stresu, ale również na skutek silnych emocji, tremy czy wzruszenia. Aby się jej pozbyć można spróbować technik relaksacyjnych i oddechowych, a jeśli to nie pomoże, to zawsze warto skonsultować się w tej sprawie z psychologiem bądź psychoterapeutą.

Więcej na temat ucisku w gardle pisaliśmy w naszych artykułach, które znajdują się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/gula-w-gardle-przyczyny-badania-leczenie,

https://portal.abczdrowie.pl/ucisk-w-gardle-przyczyny-objawy-leczenie-powiklania.

Zapraszamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.