Dlaczego mam ten ból podbrzusza?

Jestem aktualne ( dziś w 28 dniu cyklu) Od 2 dni boli mnie pod brzuchem i krzyż okresu nie widać ( ale za to na palcu mam jakby plamienie które widać gdy wkładam palec do środka np z laktowaginal. Czy to PMS??? Odrazu mówię że nie jestem w ciąży, tez nie jestem chora na nic ginekologicznego czy to PMS ?? Cały czas sie czuje jak bym miała dostać okres , chwilowo okresu brak.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem. W pytaniu pisze Pani, że jest obecnie w 28 dniu cyklu, a dokuczającym objawem jest ból podbrzusza i lekkie plamienie. Najprawdopodobniej w niedługim czasie pojawi się u Pani krwawienie miesiączkowe, a opisywane objawy świadczą o PMS. Jeśli natomiast ten czas będzie się przedłużał, to może warto wykonać badania hormonalne, aby sprawdzić, czy te problemy nie mają związku z jakimiś zaburzeniami tego typu. Wyklucza Pani ciążę oraz choroby ginekologiczne, dlatego nie bierzemy tego pod uwagę. Warto pomyśleć także nad tym, czy w ostatnim miesiącu nie miała Pani jakiejś infekcji czy silnego stresu, który mógł opóźnić wystąpienie okresu. Jeśli natomiast miesiączka się nie pojawi, to należy rozważyć konsultację ginekologiczną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.