Dlaczego mam te plamienia przed okresem?

Jestem 3 dni przed miesiączką. Od 5 dni występują u mnie plamienia. Czasami jest to tylko ślad na wkładce, czasami podczas parcia wylatuje trochę krwi, czasem z malutkimi skrzepami. Dużo współżyje z partnerem, mam nadzieję że nie jest to krwawienie implantacyjne. Ostatnio zmieniłam dietę, zamówiłam catering dietetyczny jem ok. 1200kcal dziennie. Szybko schudłam 3 kg. Czy to normalne przy tej sytuacji? Czy okres się pojawi na dniach?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem, aby wyjaśnić jaka jest przyczyna opisywanych przez Panią dolegliwości. Z Pani relacji wynika, że przed miesiączką pojawiło się plamienie, które występuje od 5 dni a obecnie jest Pani przed planowaną miesiączką. Dodatkowo wspomina Pani o zmianie nawyków żywieniowych, diecie, z której powodu doszło do spadku wagi w krótkim czasie. Można wnioskować także, że miała Pani niezabezpieczone stosunki seksualne, gdyż występują wątpliwości, czy to plamienie nie jest związane z implantacją. Od tego należałoby wyjść i wykonać test ciążowy (apteczny lub z krwi w laboratorium). Wynik z pewnością wskaże odpowiedź i będzie można ewentualnie dalej sprawdzić, czy krwawienia są związane z wczesną ciążą czy też nie. Jeśli tak to lekarz zapewne zaleci odpowiednią diagnostykę oraz leki, które spowodują ich zatrzymanie. Jeśli natomiast nie to także wykonanie badań zarówno ogólnych krwi, jak i hormonalnych pozwoli znaleźć przyczynę tego stanu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.