Dlaczego mam mgłę w oczach?

Witam. Od około 2 tygodni mam wrażenie mgły na oczach. Po kilku dniach pojawił się ból szyi. Szczególnie przy poruszaniu i skręcaniu zarówno w lewa i prawa stronę oraz odchylaniu do tyłu. Trwał tydzień miałam wrażenie że promieniuje do tyłu głowy. Ból ustąpił. Proszę napisać czy dolegliwości mogą być zwiazane z guzem mózgu? Kobieta 33 lata
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu

Leczenie zapalenia spojówek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub neurologiem. Z relacji zawartej w pytaniu wynika, że występuje u Pani zaburzenie wzrokowe w postaci mgły w polu widzenia. Dodatkowo pojawił się także ból szyi podczas poruszania oraz odchylania głowy do tyłu. Wydaje się, że w tej sytuacji odpowiedzi na Pani pytania może udzielić tylko lekarz po przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badania obrazowego głowy w postaci TK lub MR,, a także ewentualnie zapisu czynności mózgu za pomocą EEG. Na podstawie tych wyników lekarz będzie mógł ocenić, z jakim zaburzeniem ma Pani do czynienia. Niewykluczona jest konieczność przeprowadzenia także kontroli okulistycznej, jeśli badania neurologiczne nie dadzą jasnej odpowiedzi.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/ostrosc-wzroku

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-widzenia

https://portal.abczdrowie.pl/podwojne-widzenie-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/przejsciowe-zaburzenia-widzenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty