Dlaczego mam takie bóle we wczesnej ciąży?

Witam . Obecnie jestem w 6 tygodniu ciąży. Mniej więcej od połowy trwania ciąży odczuwam silne bóle z lewej strony na dole( na wysokości biodra).Czasami zdarza się że ból promieniuje do nogi. Co może być tego przyczyna? Dodam że na ostatnim usg nie bylo żadnych nieprawidłowości typu torbiele. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę. W pytaniu pisze Pani o bólach brzucha zlokalizowanych w okolicy biodra z lewej strony, które promieniują do nóg. Na ten moment jest Pani w 6 tygodniu ciąży i martwi się o dalszy jej rozwój. Z tego też względu wydaje się, że wizyta u ginekologa będzie niezbędna. Lekarz sprawdzi rozwój ciąży, a także pod kontrolą USG będzie mógł zlokalizować ból, który Panią męczy. Możliwe, że są to bóle wynikające z rozwoju samej ciąży, ale także niewykluczone, że przyczyną będzie przewód pokarmowy. Dlatego też dla dobra własnego i dziecka warto skonsultować się z lekarzem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny

https://portal.abczdrowie.pl/przedwczesne-oddzielenie-sie-lozyska

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.