Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zarodek może być jeszcze niewidoczny?

Witam, Z terminu miesiaczki wynika iż , jestem w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży, na USG widać pęcherzyk ciążowy 12,2 mm bez zarodka. Mam dość długie cykle, bo ok 31-34 dni. Czy to możliwe że zarodka jeszcze nie widać? Pozdrawiam
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownej wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. Z Pani relacji wynika, że miała ostatnie USG w 5. tygodniu ciąży i widoczny był pęcherzyk ciążowy jednak bez echa zarodka. Możliwe, że w związku z Pani długimi cyklami zarodek jeszcze do końca się nie wykształcił. Oczywiście konieczna jest kolejna wizyta kontrolna u lekarza ginekologa w najbliższym czasie, aby sprawdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo. Jeśli nie ma Pani jakichś niepokojących objawów to nie trzeba się martwić na zapas, tylko spokojnie zaczekać do terminu wizyty. Spokój dla Pani w tym czasie jest najważniejszy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-prenatalne-plodu

https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/badania-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy