Czy zarodek może być jeszcze niewidoczny?
Witam, Z terminu miesiaczki wynika iż , jestem w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży, na USG widać pęcherzyk ciążowy 12,2 mm bez zarodka. Mam dość długie cykle, bo ok 31-34 dni. Czy to możliwe że zarodka jeszcze nie widać? Pozdrawiam

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
w odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownej wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. Z Pani relacji wynika, że miała ostatnie USG w 5. tygodniu ciąży i widoczny był pęcherzyk ciążowy jednak bez echa zarodka. Możliwe, że w związku z Pani długimi cyklami zarodek jeszcze do końca się nie wykształcił. Oczywiście konieczna jest kolejna wizyta kontrolna u lekarza ginekologa w najbliższym czasie, aby sprawdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo. Jeśli nie ma Pani jakichś niepokojących objawów to nie trzeba się martwić na zapas, tylko spokojnie zaczekać do terminu wizyty. Spokój dla Pani w tym czasie jest najważniejszy.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/badania-prenatalne-plodu
https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/badania-w-ciazy