Czy zarodek w USG może być niewidoczny?

Witam.Najpierw opiszę swoją sytuację.Ostatnia miesiączkę miałam 2.07. 23 sierpnia miałam wizytę u lekarza,który na usg wykrył tylko pęcherzyk ciążowy,który mierzył 3 cm. Lekarka kazała mi przyjść za tydzień. Okazało się, że nadal nie widać zarodka tylko pęcherzyk ciążowy który urósł do 4 cm i doktor dała mi skierowanie do szpitala i mówiła, że to 9tc i 4 dni. Z moich wyliczeń wynika,że 8tc i 5 dni.Czy jest możliwość, że zarodek jest tak mały, że go nie widać?Czy skonsultować to z innym lekarzem?

Szanowna Pani, istnieje patologia ciąży, którą określamy "pustym jajem płodowym", tzn. w pęcherzyku ciążowym nie rozwinął się zarodek lub doszło do obumarcia na bardzo wczesnym okresie rozwoju, a do pewnego czasu rozwijają się inne elementy strukturalne ciąży. Wymaga to kolejnych weryfikacji USG, ale w 8 tyg. ciąży zarodek powinien być bezwzględnie widoczny.