Jaki jest przybliżony czas pojawienia się echa zarodka od terminu zapłodnienia?

Jaki jest przybliżony czas pojawienia się echa zarodka od terminu zapłodnienia ? Czy echo zarodka może pojawic sie po 7-14 dniach od zapłodnienia czy musi upłynąc troche wiecej czasu ? Pytam w celu ustalenia przyblizonego terminu zapłodnia na usg z 31,10,2015 widac bylo tyko pęcherzyk ciążowy i tak jak by się juz cos tworzyło ale nie można było jeszcze stwierdzic a 02,12,2015 pojawił się pęcherzyk żółtkowy z echem zarodka

W początkowym okresie ciąży obraz USG zależy w dużym stopniu od czasu trwania ciąży, w którym wykonywane jest to badanie. W 4.-5. tygodniu widać tylko pęcherzyk ciążowy. W 5.-6. tygodniu w jego wnętrzu pojawia się pęcherzyk żółtkowy, który odżywia zarodek, zanim wykształci się łożysko. Echo zarodka można najczęściej uwidocznić po 6. tygodniu trwania ciąży, a około 7. tygodnia - czynność serca płodu.