Czy jest jeszcze szansa na pojawienie się zarodka w pęcherzyku i normalny rozwój ciąży?

Witam
Mam 31 lat. Od ponad 3 lat staraliśmy się z mężem o dziecko. Z powodu wrogiego śluzu poddałam się inseminacji. Obecnie mija 6 tydzień od OM. Lekarz prowadzący (na podstawie USG zewnętrznego) stwierdził pęcherzyk ciążowy o wielkości 10 mm, niestety bez zarodka.
Czy jest jeszcze szansa na pojawienie się zarodka w pęcherzyku i normalny rozwój ciąży? Jest to moja pierwsza ciąża.
Pozdrawiam

31 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Obraz USG w ciąży zależy od tego, kiedy wykonywane jest badanie. W 4-5 tygodniu widać tylko pęcherzyk ciążowy. W 5-6 tygodniu w jego wnętrzu pojawia się pęcherzyk żółtkowy, który odżywia zarodek, zanim wykształci się łożysko. Zarodek w 6 tygodniu może być jeszcze zbyt malutki, by było go widać na ekranie.

W 7 tygodniu jednak rosnący zarodek musi być już widoczny w USG.
Zatem proszę odczekać tydzień i zrobić kolejne badanie.
Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam