Wielkość płodu a wynik badania USG w ciąży

Ostatnia miesiączka 01.07.2013, Podczas badania usg (był to 8w3d) lekarka powiedziała, że jak na ten tydzień to płód jest za mały i za tydzień mam przyjść powtórzyć usg. Jak to usłyszałam to trochę się zestresowałam i nie wypytałam lekarza o usg. na zdjęciu napisane jest pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym i echem płodu FHR+/_. CRL 0,29cm 5w6d. Czy mogli by Państwo mi napisać co to oznacza czy jest szansa że będę mamą czy raczej skończy się to skierowaniem na zabieg....?
KOBIETA ponad rok temu

Objawy menopauzy

Witam serdecznie. Około 6 tygodnia we wnętrzu pęcherzyka ciążowego kształtuje się pęcherzyk żółtkowy, który wydzielając progesteron, odżywia zarodek (pełni więc podobną rolę jak żółtko w jajku), zanim pojawi się łożysko. Wymiar CRL mieści sie w dolnych granicach normy. Wykonaj zalecone kontrolne USG.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Opis żywy zarodek z widoczną czynnościa serca. Długość ciemieniowo siedzeniowa CRL-0.29 cm, widoczny pęcherzyk żółtkowy.
Czy miała Panie regularne miesiączki? to może tł€maczyć rozbieżność 8/3 tyg i usg 5/6 tyg. Wskazana powtórne wykonanie badania USG .
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty