Wynik USG w 5-tygodniu ciąży a bicie serca płodu
Witam jestem w 5 tyg ciąży, przy badaniu USG dopochwowym ginekolog powiedział że widać echo płodu czy to znaczy że mojemu maleństwu bije już serduszko ?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Elżbieta Rhone
53 poziom zaufania
Witam,
czynność serca płodu w USG jest widoczna zazwyczaj od 5-6 tygodnia ciąży, gdy CRL (długość ciemieniowo-siedzeniowa zarodka) ma 6 mm lub więcej. Jeżeli lekarz nie opisał widocznej akcji serca u płodu to pewnie jeszcze jej nie ma, będzie można się tego spodziewać w kolejnych badaniach jeśli ciąża będzie rozwijać się prawidłowo.