Wielkość płodu w 7 tygodniu ciąży

Moje maleństwo ma 8,3 mm. Czy to normalna wielkość jak na 7 tydzień ciąży, czy płód powinien być na tym etapie już większy? Czy jest jakaś okreslona wielkość płodu przypadająca na 7 tydzień? Proszę o odpowiedź, bo naczytałam się, że płód w tym okresie bywa większy i zaczyna mnie to może niepotrzebnie niepokoić?

Witam!

W 7 tygodniu ciąży podczas USG mierzy się już CRL (długość ciemieniowo-siedzeniowa), która w tym okresie (7-11 tydzień ciąży) jest najdokłdniejszą metodą oceny wieku ciążowego.

W 7 tygodniu ciąży CRL powinna wynosić 5-12 mm. Czyli z Pani maleństwiem wszystko jest w porządku. Nie jest ani za małe, ani za duże.