Dlaczego mam to plamienie w 6 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 6 tygodniu ciazy, od niedzieli mam brązowe plamienie. We wtorek byłam u lekarza, byłam badana miałam usg i było wszystko dobrze. Moja lekarka powiedziała ze takie plamienia się zdążają. Nie dostałam żadnych leków. Następna wizytę mam dopiero 7 czerwca. Dzisiaj oprócz plamienia mam jeszcze bóle bioder. Chciałbym się dowiedzieć czy taki stan na początku ciąży zdarza się rzeczywiście

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na początku ciąży mogą zdarzać się plamienia, które zawsze należy konsultować z ginekologiem. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma powodów do niepokoju, to nie trzeba przyjmować żadnych leków.

Ból biodra również często zdarza się podczas ciąży. Bywa, że promieniuje on od kręgosłupa. Takie dolegliwości mogą być związane z relaksyną – hormonem uwalnianym podczas ciąży, który powoduje niestabilność stawów. Jeśli lekarz podczas badań nie zauważa żadnych nieprawidłowości, to trzeba to po prostu przetrwać.

Życzymy dużo zdrowia!

Pytania o podobnej tematyce znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-bioder-podczas-snu-w-17-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-nog-i-bioder-w-4-miesiacu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-we-wczesnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.