Ból bioder w ciąży

Witam, mam pytanie dotyczące bólu bioder w ciąży. Jestem obecnie w 17 tygodniu ciąży i od jakiegoś tygodnia zaczęły mnie boleć biodra podczas snu. Mam poduszkę dla ciężarnych, ale to nic nie daje, taka poduszka nie pomaga mi na ból bioder w ciąży. Czy jest jeszcze coś, co może pomóc na ból bioder w ciąży? Może powinnam zastosować jakieś leki, ale boję się to robić bez konsultacji z lekarzem, ponieważ nie chcę zaszkodzić dziecku. Ból bioder w ciąży stał się u mnie mocno dokuczliwy, ponieważ budzi mnie w ciągu nocy i nie jestem w stanie się wyspać. Przede wszystkim nie chcę zaszkodzić dziecku, więc jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko, że coś mu się stanie to oczywiście się przemęczę. Ale może jest jakiś sposób na ból bioder w ciąży podczas snu? Może jakaś inna poduszka, jakieś leki albo, nie wiem, delikatne ćwiczenia? Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Pacjenci często mylą ból bioder z bólem kręgosłupa. Ból bioder odczuwa się w okolicy pachwin, natomiast ból zlokalizowany w okolicy "biodra" to najczęściej ból pochodzący od kręgosłupa. Niestety, ale tego typu bóle często występują w ciąży. Bez dokładnie zebranego wywiadu nie jestem w stanie zróżnicować bólu który Pani dolega, dlatego radzę udać się do ginekologa i powiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Zwykle tego typu ból zmniejsza się w 2 trymestrze i potem znów nasila w 3.