Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam taki ból brzucha w ciąży?

Dzień dobry jestem w 15 tyg ciąży byłam u lekarza 2 dni temu i na badaniu było wszystko ok. Od dwuch dni boli mnie podbrzusza i z lewej strony oraz w pochwie odczuwam takie dziwne uczucie ciągnięcia czy to normalne
KOBIETA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli jest Pani zaniepokojona, sugeruję kontakt z ginekologiem prowadzącym ciążę – niestety bez badania nie sposób ocenić, czy wszystko jest w porządku. Natomiast niewykluczone, że dolegliwości, które Pani opisuje mają związek z powiększaniem się macicy – może ona uciskać na spojenie łonowe, powodując ból.

Najczęściej w III trymestrze dochodzi także do rozluźnienia więzadeł, stawów krzyżowo-biodrowych oraz tkanki kostno-chrzęstnej miednicy, co jest bezpośrednim skutkiem nadmiernego wydzielania hormonu – relaksyny. Także to może powodować dolegliwości, zwłaszcza podczas chodzenia czy zmiany pozycji. Gdy ból jest wyjątkowo uciążliwy należy poinformować o nim ginekologa – być może świadczy o rozejściu się spojenia łonowego. Przeczyta Pani o tym w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/spojenie-lonowe-budowa-rozejscie-spojenia-lonowego.

Proszę przede wszystkim zwrócić uwagę, czy dolegliwości mijają podczas odpoczynku oraz czy nie przypominają bólu menstruacyjnego. Tego typu bóle podbrzusza czy skurcze, bóle krzyżowe lub występowanie niepokojącej wydzieliny z pochwy powinny Panią skłonić do niezwłocznego skonsultowania się z ginekologiem. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Być może zechce Pani zapoznać się także z tym materiałem: https://parenting.pl/klucie-w-pochwie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy