Czy takie rozejście łonowe powinno mnie martwić?
Witam, jestem w 28tc i dziś na USG że mam rozejście łonowe na 7mm czy jest się czym martwić czy jest to normalne?

KOBIETA, 33 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry,
rozejście łonowe jest zjawiskiem często występującym u wielu kobiet w ciąży. Polega ono na rozstępie mięśni prostych brzucha w wyniku rozciągania tkanek.
Najczęściej rozejście zanika po porodzie i nie trzeba nic z tym robić, jednak zdarza się, że lekarze zalecają odpowiednie ćwiczenia, które mają na celu wzmocnić mięśnie brzucha, dlatego polecamy odbycie konsultacji u swojego ginekologa prowadzącego i dopytanie o konieczność podjęcia jakichkolwiek działań.
Zachęcamy do przeczytania poniższych odpowiedzi na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-postepowac-przy-rozejsciu-spojenia-lonowego
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozejscie-spojenia-lonowego-po-porodzie
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-postepowanie-przy-rozejsciu-spojenia-lonowego
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cwiczenia-stosowane-przy-rozejsciu-spojenia-lonowego