Rozejście spojenia łonowego po porodzie

Witam. Podejrzewam, że mogę mieć rozejście spojenia łonowego. Zacznę od tego, że jestem 6 tygodni po porodzie naturalnym. Zostałam nacięta (7 szwów z zewnątrz). Rana prawie się wygoiła. Po dłuższym staniu pojawia się jednak uczucie rozpierania w wargach sromowych, bliżej spojenia łonowego. Czytałam o rozejściu spojenia łonowego i zastanawiam się, czy może to być z tym związane (nie czuję żadnego bólu, tylko wspomniane uczucie). Byłam na wizycie u ginekologa w 4 tygodniu, ale nie stwierdził nic niepokojącego. Może potrzeba więcej czasu żeby wszystko się "tam" unormowało? Może jednak powinnam się skonsultować z innym ginekologiem, żeby sprawdzić, czy na pewno nie jest to rozejście spojenia łonowego? Proszę o poradę, czy moje objawy świadczą o rozejściu spojenia łonowego i co powinnam teraz zrobić, czy od razu udać się do lekarza, czy jednak jeszcze poczekać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Rozejście spojenia łonowego wiąże się z silnym bólem. Po 6 tygodniach sugeruję udać się ponownie na wizytę do ginekologa.

Piotr Pilarski

Takie uczucie może występować i nie świadczy o rozejściu. Dla pewności sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.