Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy epilepsja jest wskazaniem do cesarki?

Witam! Jestem w 35 TC, leczę się na epilepsję, leki biorę regularnie, ale kilka napadów w roku się zdarza. Dodatkowo w podwzgórzu mam niewielką zmianę w typie hamartoma. Stwierdzono też u mnie rozchodzenie się spojenia łonowego.Czy są to bezwzględne wskazania do wykonania CC?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Bóle menstruacyjne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,zarówno epilepsja, jak i rozchodzenie spojenia łonowego nie są bezwzględnymi wskazaniami do cesarskiego cięcia.O typowych wskazaniach może Pani poczytać pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wskazania-do-cesarskiego-ciecia.Objawy padaczki to utrata przytomności, drgawki i prężenie ciała. Jeżeli jednak przyjmuje Pani leki przeciwpadaczkowe, a napady są kontrolowane to może Pani urodzić siłami natury. Decyzja powinna być jednak podjęta po konsultacji z ginekologiem oraz neurologiem znającym historię choroby.Istnieją przypadki, w których rozejście spojenia łonowego powinno zakończyć się cięciem cesarskim. Dzieje się tak, jeśli ciężarna odczuwa silny ból w okolicach kości łonowej, którego nie da się zwalczyć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) a rozejście jest potwierdzone na badaniu USG. Niezbędna jest tu również konsultacja z ortopedą, który oceni stopień rozejścia.Więcej o epilepsji w ciąży znajdzie Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/padaczka-w-ciazy.Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy