Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwzgórze: Pytania do specjalistów

Co oznacza taki opis rezonansu przysadki mózgowej?

Co oznacza opis rezonansu przysadki mózgowej Opis badania Badanie MR celowane na przysadkę mózgową wykonano w obrazach T1 i T2 zal. w przekrojach czołowych i strzałkowych, przed i po podaniu kontrastu. Siodto tureckie niepowiększone. Przysadka mózgowa potożona W siodle tureckim,... Co oznacza opis rezonansu przysadki mózgowej Opis badania Badanie MR celowane na przysadkę mózgową wykonano w obrazach T1 i T2 zal. w przekrojach czołowych i strzałkowych, przed i po podaniu kontrastu. Siodto tureckie niepowiększone. Przysadka mózgowa potożona W siodle tureckim, O wym. ok. 10x11x 6mm di. X szer. X wys.) Z hyperintensywnym W T1 platem tylnym, O wypukłym brzegu górnym, lejek przysadki symetryczny szer. do 1,5mm, jednorodnie wzmacniają się po podaniu kontrastu. Zatoki jamiste, okolica skrzyżowania nerwow wzrokowych. podwzgórza bez zmıan.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak interpretować wynik badania RM głowy u osoby po operacji guza przesadki mózgowej?

Witam, mam na imię Ewelina, mam 24 lata. W 2011r. miałam operacje guza przysadki mózgowej - czaszkogardlak. Co roku mam wykonywany rezonans magnetyczny z kontrastem. Chciałam zapytać co oznacza taki opis: W poszerzonym siodle tureckim widoczna jest przestrzeń płynowa... Witam, mam na imię Ewelina, mam 24 lata. W 2011r. miałam operacje guza przysadki mózgowej - czaszkogardlak. Co roku mam wykonywany rezonans magnetyczny z kontrastem. Chciałam zapytać co oznacza taki opis: W poszerzonym siodle tureckim widoczna jest przestrzeń płynowa o kształcie i wymiarach jak w badaniu poprzednim (ok. 25x20x13mm), najpewniej pozostająca w łączności ze światłem komory III. Obraz podwzgórza, z ogniskiem wzmocnienia - jak w badaniu poprzednim. Obszar malacji pooperacyjnej? biegunie prawego płata skroniowego ok. 16x16x22mm. Poza tym obraz mózgowia, kształt i szerokość układu komorowego jak w badaniu poprzednim. Płynowa rezerwa przymózgowa zachowana. Najbardziej interesuje mnie co oznacza obszar malacji pooperacyjnej? biegunie prawego płata skroniowego ok. 16x16x22mm. We wcześniejszych rezonansach nie było takiej informacji. Czy to jest groźne, co to oznacza? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co oznacza wynik badania guza przysadki?

Witam mój endokrynolog po zobaczeniu badań krwi (badana prolaktyna w 3 etapach, normalnie poziom 846, godzinę po Metoclopramidzie 6457 i 2 godziny po metoclopramidzie 5839) stwierdził guza przysadki i kazał zrobić rezonans. Opis MR przysadki z kontrastem jest taki: Siodło... Witam mój endokrynolog po zobaczeniu badań krwi (badana prolaktyna w 3 etapach, normalnie poziom 846, godzinę po Metoclopramidzie 6457 i 2 godziny po metoclopramidzie 5839) stwierdził guza przysadki i kazał zrobić rezonans. Opis MR przysadki z kontrastem jest taki: Siodło tereckie niepowiększone. Przysadka mózgowa położona w siodle tureckim o wym ok 10x11x5mm (dł x szer x wys) z hyperintensywnym w T1 płatem tylnym, o wklęsłym, symetrycznym brzegu górnym, lejek przysadki symetryczny szer. do 2mm. W dnie siodła, pośrodkowo na całej długości przysadki widoczne jest linijny obszar wysokiego sygnału W T1, T1 C i T2 śr. do 1mm o niejednoznacznym charakterze. Poza tym przysadka mózgowa i lejek jednocześnie wzmacniają się po podaniu kontrastu. Zatoki jamiste, okolica skrzyżowania nerwów wzrokowych, podwzgórza bez zmian. Nie bardzo rozumiem o czym mowa a Pani doktor która to opisywała też nie umiała mi tego przetłumaczyć (sama nie wiem czy ta Pani w ogóle coś wie bo to nie pierwszy mój rezonans gdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi na moje pytania) Dodam że oprócz podwyższonego poziomu prolaktyny mam silne bóle głowy i wzrok mocno mi się pogorszył 4 lata temu moja wada wynosiła -0,25 i -0,5 a teraz mam -1,75 i -2,0. Mam też mdłości i odczuwam ciągłe zmęczenie i senność. Czy komuś udałoby się przetłumaczyć ten opis w taki sposób żebym zrozumiała o co chodzi albo polecił jakiegoś radiologa lub osobę która mogłaby mi ew. opisać to dokładniej jeśli byłaby taka konieczność.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza wynik badania poziomu prolaktyny i testu MTC?

Witam. Mam prolaktyne 18,36 ng/ml, a Po teście MTC jest 27,83 ng/ml. Byłam u endokrynologa. Pani doktor powiedziała,że wynik jest w porządku na czczo, ale ten drugi nie bo lekko drgnął( gdzie powienien od 2-6 razy). I jest coś nie... Witam. Mam prolaktyne 18,36 ng/ml, a Po teście MTC jest 27,83 ng/ml. Byłam u endokrynologa. Pani doktor powiedziała,że wynik jest w porządku na czczo, ale ten drugi nie bo lekko drgnął( gdzie powienien od 2-6 razy). I jest coś nie tak bo wychodzi że niby tabletka w ogóle sie nie wchlonęła, mówiła coś o podwzgórzu, ale ja nie zrozumiałam co konkretnie moze być... O czym może świadczyć taki wynik ? Problem z przysadką czy jednak z tym podwzgórzem? trochę sie martwię
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy epilepsja jest wskazaniem do cesarki?

Witam! Jestem w 35 TC, leczę się na epilepsję, leki biorę regularnie, ale kilka napadów w roku się zdarza. Dodatkowo w podwzgórzu mam niewielką zmianę w typie hamartoma. Stwierdzono też u mnie rozchodzenie się spojenia łonowego.Czy są to bezwzględne wskazania do wykonania CC?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co można zrobić w zaburzeniach lękowych i depresyjnych?

Co można zrobić w zaburzeniach lekowych i depresyjnych organicznych które mimo różnej farmakoterapii,psychoterapii,specjalistycznego kilkuletniego leczenia,nie mijają? Podobno jest coś nie tak z podwzgorzem ktorenie spełnia prawidłowo swpjej funkcji,jest jakaś dysfunkcja,osłabienie czy coś,brak normalnej syntezy czy wytwarzania neuroprzekaznikow,nie wiem... Co można zrobić w zaburzeniach lekowych i depresyjnych organicznych które mimo różnej farmakoterapii,psychoterapii,specjalistycznego kilkuletniego leczenia,nie mijają? Podobno jest coś nie tak z podwzgorzem ktorenie spełnia prawidłowo swpjej funkcji,jest jakaś dysfunkcja,osłabienie czy coś,brak normalnej syntezy czy wytwarzania neuroprzekaznikow,nie wiem dokładnie.chory przez to jest osobą leżąca,samodzielnie nie chodzi,nie je,nie myje się.jakies badania?czy to odwracalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Seweryn Segiet
Lek. Seweryn Segiet

Co oznacza wynik MR przysadki dziecka?

Witam mam pytanie ponieważ dziecko ma taki wynik rezonansu przysadki MR z kontrastem Badanie MR przysadki w obrazach T1 i T2 zależnych przed i po podaniu środka kontrastowego. Przysadka mózgowa położona prawidłowo , symetryczna o wysokości 4 mm szerokości 12... Witam mam pytanie ponieważ dziecko ma taki wynik rezonansu przysadki MR z kontrastem Badanie MR przysadki w obrazach T1 i T2 zależnych przed i po podaniu środka kontrastowego. Przysadka mózgowa położona prawidłowo , symetryczna o wysokości 4 mm szerokości 12 mm i wymiarze przednio tylnym 6 mm. W obrazach T1 zależnych bez podania kontrastu sygnał z przedniego płata przysadki prawidłowy. Ektopowe położenie płata tylnego - w obrębie szypuły. Po podaniu s.c nie stwierdza się patologicznych wzmocnień. Szypuła przysadki nieprzemieszczona , nieucisnieta. Skrzyżowanie wzrokowe i nerwy wzrokowe nieucisnięte, nieprzemieszczone. Zatoki jamiste wolne. Struktury podwzgórza prawidłowe. Dziewczynka ma 9 lat i 120 cm wzrostu i 20 kg wagi i badanie było w sprawie podania hormonu wzrostu. Dodam jeszcze ze dziewczynka urodzona w 24 tyg ciazy o wadze 630 gram oczywiście z spora kartoteka zdrowotna od urodzenia.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wynik badania OGTT i insuliny?

Witam czy wynik OGTT Insuliny surowicy 3 punktowa PRÓBA 1 10.98 mU/ml próba 2 2 82.510 mU/ml PRÓBA 3 3 19,39 mU/ml jest prawidłowy? Czy nadczynnośc tarczycy i zaburzenia osi podwzgórza przysadka jajnik mają wpływ na takie wyniki ?z góry dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza ten wynik badania podwzgórza 30-latki?

czesc gruczołowa powiekszona wym 17x18x17 mm z niejednorodnym guzem o wym 13x14x17mm.guz niszczy strukture kostna siodła tureckiego ,nacieka prawa zatoke jamista bez objecia tetnicy szyjnej wewnetrznej oraz wnika do prawej zatoki klinowej .tylny plat przysadki mozgowej hiperintensywny.szypuła przysadki nieposzerzona bez... czesc gruczołowa powiekszona wym 17x18x17 mm z niejednorodnym guzem o wym 13x14x17mm.guz niszczy strukture kostna siodła tureckiego ,nacieka prawa zatoke jamista bez objecia tetnicy szyjnej wewnetrznej oraz wnika do prawej zatoki klinowej .tylny plat przysadki mozgowej hiperintensywny.szypuła przysadki nieposzerzona bez zaburzen sygnalu przemieszczona w strone lewa .skrzyzowanie nerwow wzrokowych zbiorniki nadsiodlowe oraz struktury zatok jamistych w normie . okolica podwzgorza bez zaburzen sygnalu . ogólnie sie dobrze czuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza wynik MR głowy bez kontrastu u 24-latki?

Rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu wyniki. W istocie białej obu półkul mózgu, okołokomorowo głównie w sąsiedztwie rogów potylicznych, uwidoczniono ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR wielkości do 8 mm. Zmiany na styku spoidłowo-przegrodowym mają układ prostopadły do... Rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu wyniki. W istocie białej obu półkul mózgu, okołokomorowo głównie w sąsiedztwie rogów potylicznych, uwidoczniono ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR wielkości do 8 mm. Zmiany na styku spoidłowo-przegrodowym mają układ prostopadły do osi komór bocznych. Obraz należy różnicować pomiędzy ogniskami demielinizacyjnymi a naczyniopochodnymi - wskazana korelacja z obrazem klinicznym oraz kontrolne badanie MR z podaniem kontrastu. Pozatym mózgowie i przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe w granicach normy. Struktury podwzgórza, okolica skrzyżowania nerwów wzrokowych i kątów mostowo-móżdżkowych o wyglądzie prawidłowym. Nie wykazano cech procesu ekspansywnego. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. W sekwencji DWI nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji, w tym wczesnych zmian niedokrwiennych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza wynik badania MR głowy u 23-latki?

Proszę o interpretację wyniku : Badanie MR głowy wykonane w obrazach T1 i T2 zal. w sekwencjach TSE, FLAIR, DWI , C/ CISS w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Badanie angio-MR tętnic wewnątrzczaszkowych w sekwencji 3D-TOF w rekonstrukcjach MIP. Badanie... Proszę o interpretację wyniku : Badanie MR głowy wykonane w obrazach T1 i T2 zal. w sekwencjach TSE, FLAIR, DWI , C/ CISS w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Badanie angio-MR tętnic wewnątrzczaszkowych w sekwencji 3D-TOF w rekonstrukcjach MIP. Badanie opisano w systemie teleradiologii Rozpoznanie kliniczne ze skierowania -Bóle głowy Hypoplastyczna zatoka poprzeczna po stronie lewej - wariant . Intensywnosc sygnalu istoty bialej i szarej mozgowia jest prawidlowa , bez zmian ogniskowych . Rowki sklepistosci i pozostale przestrzenie plynowe okolomozgowe w granicach normy . Nie stwierdza sie zaburzen swobodnej dyfuzji w obrebie mozgu i mozdzku . Przysadka mozgowa , struktury podwzgorza i okolicy skrzyzowania nerwow wzrokowych a takze kątów mostowo móżdzkowych wraz z kompleksami nerwow VII-VIII bez widocznych zmian . przestrzenie plynowe ucha wewnetrznego przedstawiaja sie prawidlowo . Angiografia MR: niedrożności, ani wady naczyniowej w postaci tętniaka lub malformacji naczyniowej w obrębie tętnic koła Willisa nie wykazuje. Dominujaca VA po stronie lewej . Układ komorowy nadnamiotowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. W badaniu nie stwierdza sie cech procesu naciekowego , ekspansywnego ani krwawienia wewnatrzczaszkowego . Wpuklanie sie umiarkowanych mas miękkotkankowych do nosogardła - przerost tkanki limfoidalnej . Sugestia diagnostyki MR odcinka C .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy terapia zastępcza testosteronem jest rzeczywiście dożywotnia?

Mam 25 lat, BMI 35, insulinoopornosc i bardzo niski testosteron (200ng/dl). LH i FSH po srodku normy, badanie usg jader prawidlowe. Cierpie na objawy niedoboru testosteronu (nikły zarost, zmiany nastroju, brak energii), jednakże androlog nie zalecił terapii testosteronem w... Mam 25 lat, BMI 35, insulinoopornosc i bardzo niski testosteron (200ng/dl). LH i FSH po srodku normy, badanie usg jader prawidlowe. Cierpie na objawy niedoboru testosteronu (nikły zarost, zmiany nastroju, brak energii), jednakże androlog nie zalecił terapii testosteronem w tym wieku, ponieważ wg niego jest ona dożywotnia, a jedynie zmianę trybu życia i schudnięcie. Czy terapia zastępcza testosteronem jest rzeczywiśćie dożywotnia? Czy nie można, po osiągnięcu pozytywnych efektów(poprawa nastroju, kompozycji ciała), wrócić, jak wielu "sportowców" to robi, do normalnej pracy przysadki i podwzgórza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Wynik rezonansu przysadki mózgowej u 32-latka

wynik rezonansu przysadki mózgowej:Przysadka mózgowa wielkości 11x3x14mm, bez zmian ogniskowych. Nie uwidoczniono pośrednich i bezpośrednich cech obecności mikogruczolaka. Płat tylny o wymiarach 4,5x2,5mm o podwyższonym sygnale w obrazach T1 zależnych- obraz prawidłowy. Szypuła przysadki nieposzerzona, bez przemieszczeń. Struktury podwzgórza... wynik rezonansu przysadki mózgowej:Przysadka mózgowa wielkości 11x3x14mm, bez zmian ogniskowych. Nie uwidoczniono pośrednich i bezpośrednich cech obecności mikogruczolaka. Płat tylny o wymiarach 4,5x2,5mm o podwyższonym sygnale w obrazach T1 zależnych- obraz prawidłowy. Szypuła przysadki nieposzerzona, bez przemieszczeń. Struktury podwzgórza i zbiorniki nadsiodłowe prawidłowe. Zatoki jamiste prawidłowe. Widoczna przepuklina pajęczynówki w obręb siodła tureckiego.drobne okrężnezgrubienia śluzówki
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-BÄkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-BÄkowska

Czy taka zmiana to coś niebezpiecznego?

Dzień dobry. Przestrzeń płynowa okołonaczyniowa 0,9 mm na podwzgórzu, zmiana rozwojowa. Czy to niebezpieczne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Col mówi takie mr mózgowia?

Witam, Mam 21 lat. Kilka dni temu robiłam rezonans magnetyczny głowy, ze względu na podwyższony poziom prolaktyny (968,3 mU/l) oraz obniżony poziom DHEA-S (140,3 ug/dl). Badanie MR przysadki mózgowej wykazało: Przysadka niepowiększona, zróżnicowanie na część nerwową i gruczołową zachowane, bez... Witam, Mam 21 lat. Kilka dni temu robiłam rezonans magnetyczny głowy, ze względu na podwyższony poziom prolaktyny (968,3 mU/l) oraz obniżony poziom DHEA-S (140,3 ug/dl). Badanie MR przysadki mózgowej wykazało: Przysadka niepowiększona, zróżnicowanie na część nerwową i gruczołową zachowane, bez zmian ogniskowych. Lejek przysadki w dolnej części pogrubiały do ok 3mm, zbacza nieco z linii pośrodkowej w prawo. Okolica podwzgórza prawidłowa. Zbiorniki okołosiodłowe w normie. W przeglądowym badaniu MR mózgowia (obrazy FLAIR w płaszczyźnie poprzecznej): obraz mózgowia w normie. Na co wskazują wyniki badań?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik angio-MR u 66-letniej osoby?

Pacjentka 66l, badanie angio Mr-tętniak tętnicy łączącej przedniej 3,8x2,2mm i o szerokiej podstawie 3,7mm skierowany do góry. Bezpośrednie odejście lewej tętnicy tylnej mózgu od tylnego obwodu ICA sin-wariant anatomiczny. Tętnice wewnątrzczaszkowe ok. Zatoki opony twardej drożne. Zatoki opony twardej, żył... Pacjentka 66l, badanie angio Mr-tętniak tętnicy łączącej przedniej 3,8x2,2mm i o szerokiej podstawie 3,7mm skierowany do góry. Bezpośrednie odejście lewej tętnicy tylnej mózgu od tylnego obwodu ICA sin-wariant anatomiczny. Tętnice wewnątrzczaszkowe ok. Zatoki opony twardej drożne. Zatoki opony twardej, żył powierzchniowych i głębokich mózgowia bez zmian. Mr przysadki bez i z kontrastem-w centralnej cz. przysadki zmiana 11x11x9mm, o niskim sygnale w obrazach T1 i miernie obniżonym T2, bez cech wzmocnienia lokontrastowego, o cechach cienkościennej torbieli, wypełnionej bogato białkowym płynem, bez cech efektu sedymentacji. Torbiel uciska do góry płat gruczołowy przysadki i od przodu płat nerwowy oraz przemieszcza lejek przysadki nieco grzbietowo i w prawo. Obraz skrzyżowania wzrokowego i struktur podwzgórza bez zmian. Odległość szczytu torbieli od siodła tureckiego=1mm. Brak cech destrukcji siodla tureckiego. Proszę o opinię, co dalej? Jak to wszystko odczytać w prostym dla laika języku? Jak leczyć? Czy powinnam się martwić o mamę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI zupełnie różnie mogą działać na określone obszary mózgu?

Czy leki przecidepresyjne z grupy SSRI zupełnie różnie mogą działać na określone obszary mózgu?? W sensie np fluoksetyna działa aktywuje dobrze podwzgórze. Paroksetyna - nie aktywuje podwzgórza tylko wzgórze. Podałem taki - prawdopodobnie nieprawdziwy przykład. A jak jest naprawdę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Irena Oryńska
Lek. Irena Oryńska

Czy jest szansa, że sam Euthyrox ureguluje miesiączkę?

Witam, zdiagnozowano u mnie subkliniczną niedoczynność tarczycy oraz zaburzenia funkcji osi podwzgórze-przysadka-jajnik, a co za tym idzie nieregularne cykle miesiączkowe pochodzenia podwzgórzowego. Zalecono mi przyjmowanie 1 xdziennie Euthyrox 0,025 mg, oraz Estrofem 1 x dziennie przez 21 dni i Duphaston... Witam, zdiagnozowano u mnie subkliniczną niedoczynność tarczycy oraz zaburzenia funkcji osi podwzgórze-przysadka-jajnik, a co za tym idzie nieregularne cykle miesiączkowe pochodzenia podwzgórzowego. Zalecono mi przyjmowanie 1 xdziennie Euthyrox 0,025 mg, oraz Estrofem 1 x dziennie przez 21 dni i Duphaston 1 x dziennie przez 10 dni oraz żel Duac na suchą skórę i pojawiający się trądzik. Czy mogę przyjmować wyłącznie żel na zmiany skórne oraz Euthyrox na niedoczynność tarczycy (wcześniej ginekolog przepisał mi Duphaston na uregulowanie cyklu i od tego momentu pojawiły się problemy z cerą)? Czy jest szansa, że sam Euthyrox pomoże uregulować miesiączkę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy taki opis przysadki mózgowej?

Witam, opiszę wynik mojego badania przysadki mózgowej. Badanie MR przysadki mózgowej wykonano w sekwencjach SE/T1,SE/T1/CM w płaszczyznach czołowych,strzalkowych,T2 w płaszczyznach czołowych. Przysadka mózgowa o tym.ok. 17x7mm, o wys. 9mm; w jej obrębie po stronie lewe ognisko płynowe o śr.8mm, nieznacznie... Witam, opiszę wynik mojego badania przysadki mózgowej. Badanie MR przysadki mózgowej wykonano w sekwencjach SE/T1,SE/T1/CM w płaszczyznach czołowych,strzalkowych,T2 w płaszczyznach czołowych. Przysadka mózgowa o tym.ok. 17x7mm, o wys. 9mm; w jej obrębie po stronie lewe ognisko płynowe o śr.8mm, nieznacznie uwypuklające jej zarys mu górze. Struktury podwzgórza, skrzyżowanie nerwów wzrokowych prawidłowe. Lejek położony pośrodkowo. Bardzo proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie są hormony podwzgórza?

Prawda czy fałsz?? 1) Dieta bogato tłuszczowa wiąże się z szybszym zużyciem zasobów glikogenu, co objawia się uczuciem zmęczenia, wolniejszą regeneracją, obrzękami, utratą masy mięśniowej. Jej dłuższe stosowanie upośledza ponadto glukoneogenezę i uwalnianie glukozy z wątroby?? Stosowanie GH i... Prawda czy fałsz?? 1) Dieta bogato tłuszczowa wiąże się z szybszym zużyciem zasobów glikogenu, co objawia się uczuciem zmęczenia, wolniejszą regeneracją, obrzękami, utratą masy mięśniowej. Jej dłuższe stosowanie upośledza ponadto glukoneogenezę i uwalnianie glukozy z wątroby?? Stosowanie GH i LTH przez zawodników wiąże się z ich działaniem na? Wysiłek fizyczny zmienia pracę podwzgórza gdyż? Hormony podwzgórza to? Do substancji produkowanych w podwzgórzu zaangażowanych w regulację nerwową należą?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Patronaty