Co oznacza wynik MR głowy bez kontrastu u 24-latki?

Rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu wyniki. W istocie białej obu półkul mózgu, okołokomorowo głównie w sąsiedztwie rogów potylicznych, uwidoczniono ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR wielkości do 8 mm. Zmiany na styku spoidłowo-przegrodowym mają układ prostopadły do osi komór bocznych. Obraz należy różnicować pomiędzy ogniskami demielinizacyjnymi a naczyniopochodnymi - wskazana korelacja z obrazem klinicznym oraz kontrolne badanie MR z podaniem kontrastu. Pozatym mózgowie i przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe w granicach normy. Struktury podwzgórza, okolica skrzyżowania nerwów wzrokowych i kątów mostowo-móżdżkowych o wyglądzie prawidłowym. Nie wykazano cech procesu ekspansywnego. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. W sekwencji DWI nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji, w tym wczesnych zmian niedokrwiennych.

Witam! Wskazane pogłębienie diagnostyki na oddziale Neurologicznym: RM głowy z kontrastem, EEG, potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Brakuje informacji dotyczących obrazy klinicznego i przyczyny skierowania na badanie. Koniecznie należy wyjaśnić co jest przyczyną stwierdzonych zmian. Powodzenia W. Łuczkowski.