Co znaczy ten opis MR głowy?

Witam, w wyniku MR glowy otrzymałam następujący opis. Jeżeli chodzi o ogniska to miałam punkcję lędźwiową, która wykluczyła stwardnienie rozsiane oraz boreliozę. Od roku mam lewostronny niedosłuch oraz na ABR mam wydłużenie V fali. Czy istnieje możliwa poprawa słuchu po operacji tego konfliktu? Trzy drobne (największe 5 mm) ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych położone podkorowo: w lewym płacie czołowym, w lewym płacie ciemieniowym oraz przy tylnej części wyspy po stronie prawej, do różnicowania pomiędzy zmianami demielinizacyjnymi a naczyniopochodnymi. Drobne do 3 mm torbielki w szyszynce. Poza tym struktury mózgu i tylnej jamy czaszki bez zmian. Nie uwidoczniono zaburzeń dyfuzji ani patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczeń. Przymózgowe przestrzenie płynowe nieposzerzone. W prawym kącie mostowo-móżdżkowym w bezpośrednim sąsiedztwie nerwów VII/VIII przebiega naczynie tętnicze bez modelowania nerwów - warunki anatomiczne do powstania konfliktu naczyniowo-nerwowego bez jednoznacznych cech jego obecności - obraz do korelacji z badaniami klinicznymi.

Opis MRI i ANGIO MR to za mało! : " MR glowy otrzymałam następujący opis. Jeżeli chodzi o ogniska to miałam punkcję lędźwiową, która wykluczyła stwardnienie rozsiane oraz boreliozę. Od roku mam lewostronny niedosłuch oraz na ABR mam wydłużenie V fali. Czy istnieje możliwa poprawa słuchu po operacji tego konfliktu? Trzy drobne (największe 5 mm) ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych położone podkorowo: w lewym płacie czołowym, w lewym płacie ciemieniowym oraz przy tylnej części wyspy po stronie prawej, do różnicowania pomiędzy zmianami demielinizacyjnymi a naczyniopochodnymi. Drobne do 3 mm torbielki w szyszynce. Poza tym struktury mózgu i tylnej jamy czaszki bez zmian. Nie uwidoczniono zaburzeń dyfuzji ani patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczeń. Przymózgowe przestrzenie płynowe nieposzerzone. W prawym kącie mostowo-móżdżkowym w bezpośrednim sąsiedztwie nerwów VII/VIII przebiega naczynie tętnicze bez modelowania nerwów - warunki anatomiczne do powstania konfliktu naczyniowo-nerwowego bez jednoznacznych cech jego obecności - obraz do korelacji z badaniami klinicznymi. "
Pełny obraz badania MRI do interpretacji klinicznej. Drobne anomalie żylne, wrodzone, zwykle nie wymagają żadnej interwencji... Trudno oceniać Ważna opinia Laryngologa, Audiologa. Najważniejszy stan Pacjenta, wywiad chorobowy, objawy neurologiczne, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki laboratoryjne. Konieczna pełna konsultacja neurologiczna . Pozdrawiam i zapraszam.