Co można zrobić w zaburzeniach lękowych i depresyjnych?

Co można zrobić w zaburzeniach lekowych i depresyjnych organicznych które mimo różnej farmakoterapii,psychoterapii,specjalistycznego kilkuletniego leczenia,nie mijają? Podobno jest coś nie tak z podwzgorzem ktorenie spełnia prawidłowo swpjej funkcji,jest jakaś dysfunkcja,osłabienie czy coś,brak normalnej syntezy czy wytwarzania neuroprzekaznikow,nie wiem dokładnie.chory przez to jest osobą leżąca,samodzielnie nie chodzi,nie je,nie myje się.jakies badania?czy to odwracalne?

Witam,

diagnoza zaburzeń lękowych i depresyjnych organicznych sugeruje organiczne (czyli strukturalne) uszkodzenie OUN, które wywołuje objawy psychiatryczne. Z definicji jest ono nieodwracalne lub słabo odwracalne. Niestety mam zbyt mało danych dot. organicznego uwarunkowania objawów- w pierwszej kolejności zastanowiłbym się nad diagnostyką (MRI głowy) testami psychologicznymi wykrywającymi organiczne uszkodzenie OUN ((np. test Benton, Bender) oraz nad weryfikacją diagnozy

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl