Dlaczego mam silne bóle w dole brzucha w ciąży?

Witam, leżę w szpitalu od 4 dni i dalej nikt nie wie co mi jest więc może tu zadam pytanie. Mianowicie jestem w 23 tygodniu ciąży od ponad tygodnia bardzo boli mnie na dole brzucha, ale to bardzo nisko trochę nad spojeniem. Dodam jeszcze, że dzieje się to tylko w nocy podczas przekręcania się z jednego na drugi bok i rano jak wstaję już z łóżka to przez jakiś czas jeszcze boli póki lekko nie rozchodzę. Raz dziennie wydaje mi się tak jakby mi coś przeskakiwało jakby jakaś chrząstka, czy coś nie potrafię dokładnie tego określić ale ból jest taki, że czasem płakać mi się chce i przekręca się 10 minut. Proszę o pomoc bo już sama nie wiem co mam robić i od czego to jest. Badania miałam ogólne które wyszły w miarę dobrze więc nic z tego nie rozumie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę skonsultować to z ginekologiem, który się Panią zajmuje – skoro pozostaje Pani w szpitalu, to najrozsądniejszym wyjściem byłoby poinformowanie o swych dolegliwościach i obawach lekarza.

Nie musi się Pani martwić o dobrostan płodu – jeżeli jest Pani pod stałą kontrolą lekarską, to prawdopodobnie Pani dolegliwości mają związek z powiększaniem się macicy i jej uciskiem na okoliczne narządy wewnętrzne, a także rozciąganiem się więzadeł. Właśnie w okolicach II trymestru ciąży wiele kobiet narzeka na bóle w kroczu, które nasilają się podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej – wówczas jest to zazwyczaj ból dotykający więzadło obłe. Odsyłam do odpowiedzi eksperta na pytanie o bóle brzucha w ciąży: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-w-6-miesiacu-ciazy.

Niewykluczone także, że opisane dolegliwości znamionują rozejście spojenia łonowego – stosunkową częstą i bolesną przypadłość ciężarnych. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/spojenie-lonowe-budowa-rozejscie-spojenia-lonowego. Problem ten można stwierdzić w trakcie badania ginekologicznego, dlatego waśnie warto, by zgłosiła Pani swoje dolegliwości ginekologowi obecnemu na oddziale szpitala.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.