Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego jestem ciągle blada?

Cześć! Może zacznę od tego, że mam bladą skórę. Mówiono mi, że mogę mieć anemię (na mówieniu się skończyło, nikt nie poszedł ze mną do lekarza). Mam sińce pod oczami i nie czuję się zbyt dobrze. Dość często mam bóle zatok/głowy. Moi rodzice twierdzą, że jem mniej. Wydaje mi się, że szybko się męczę i jestem bardzo zmęczona. Czy może to być coś poważnego? A może po prostu to nic złego?
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym. W pytaniu pisze Pani o takich objawach jak: ogólne złe samopoczucie, bóle głowy i okolic zatok, uczucie zmęczenia oraz sińce pod oczami i bladość skóry. Aby postawić jakąś konkretną diagnozę na pewno należy porozumieć się z lekarzem, który zbada Panią fizykalnie, ale może też zaleci badania laboratoryjne. Wśród nich znajdą się: morfologia krwi z rozmazem, OB, CRP, poziom TSH, FT3 i FT4, a także ogólna analiza moczu. Na podstawie tych wyników lekarz już będzie mógł coś powiedzieć na temat Pani dolegliwości i ewentualnie zaleci odpowiednie leczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/anemia

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczy-sie-przewlekle-zmeczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy