Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te zawroty głowy po wstaniu?

Dzień dobry, mam ostatnie niepokojące objawy, ktore u mnie nie występowały. Zaczęły występować stopniowo juz ok 2 tygodnie Są to: zawroty w głowie zaraz po wstaniu, suchość w gardle, problemu ze snem, ogólne zmęczenie, rozwolnienie, miesiączka, ktora dostalam tydzien wczesniej a zawsze mi sie spoznia, utrata wagi, schudłam (czasem jestem strasznie glodna a czasem w ogole nie mam apetytu), blada twarz. Robilam badania niedawno i wszystko miałam w normie. Nie choruję na nic. Czy wszystko jest dobrze czy powinnam się zacząć martwić? Kobieta, lat 18
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Pani objawy są nieswoiste i niestety nie sposób wskazać jednoznacznej przyczyny złego samopoczucia. Niewykluczone, że jest to skutek infekcji – być może nawet infekcji koronawirusowej.

Natomiast, jeżeli mimo upływu czasu Pani samopoczucie nie ulegnie poprawie, to należy poszukać przyczyny tych dolegliwości. Blada skóra, suchość w ustach i zawroty głowy najczęściej wskazują na anemię, więc warto ponowić badania ze szczególnym uwzględnieniem poziomu hemoglobiny oraz ferrytyny, która pozwoli ewentualnie wykluczyć anemię z niedoboru żelaza. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/anemia-a-inne-choroby.

Warto także poszerzyć panel morfologii krwi o TSH, fT3 i fT4, ponieważ niewykluczone, że Pani dolegliwości mają związek z zaburzeniami pracy tarczycy, np. nadczynnością. Przy tym schorzeniu najczęściej rejestrowanymi dolegliwościami jest bladość skóry, biegunki, osłabienie i utrata wagi, a także zaburzenia miesiączkowania. W przypadku znacznej nadczynności objawy te mogą być wyjątkowo nasilone, co oznacza, że jak najszybciej należy wdrożyć diagnostykę. Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby.

I wreszcie warto sprawdzić poziom cukru, najlepiej w postaci krzywej cukrowej, ponieważ niekiedy cukrzyca daje dolegliwości wymienione przez Panią. Tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-cukrzycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy