Dlaczego miewam te krótkie kłucia w jajnikach?

Witam, mam 21 lat od 2,5 roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Dobrze mi się przyjęły, mam regularny okres. Ale moim problemem jest to ze od 2 dni odczuwam kłucie w prawym jajniku. Nie jest to silny ból tylko sekundowe ukłucie występujące co 30-50 sekund. Mowiac prostymi słowami jakby ktos wbil mi igłe i wyciagnał a za ok 30-50 sekund sie powtarza. Bol tak jak mowilam trwa jedna sekunde. Co to może być? Zgłosić się z tym do ginekologa? Nigdy nie miałam takiego odczucia. Dodam jeszcze ze jestem 5dni po miesiączce.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że obserwuje Pani swoje ciało oraz wszystkie nowo występujące objawy. Rozumiemy również pewien niepokój związany ze stanem swojego zdrowia.

Jeżeli takie objawy miały jednorazowy charakter możliwe, że odczuwanie kłucia w okolicy jajnika związane jest z cyklem płciowym. Zmiany hormonalne w czasie miesiączkowania i przebiegiem poszczególnych faz cyklu. Zazwyczaj dyskomfort ze strony jajników występuje podczas gotowości do owulacji. Niekiedy zdarza się również sytuacja, że podczas PMS towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości ze strony jajników.

Oczywiście takich nawracających objawów nie można bagatelizować, gdyż mogłyby też oznaczać stany zapalne lub torbiel w okolicy jajnika. Aby mieć pewność, co do swojego stanu zdrowia można by wykonać USG ginekologiczne. Taka dokładna diagnostyka obrazowa pozwoli wyeliminować poważniejsze schorzenia w obrębie dróg rodnych.

W razie wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika

https://portal.abczdrowie.pl/jajniki

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.