Dlaczego opuchlizna kolana się dalej utrzymuje?

Witam ponad 5 tygodni temu doznalem urazu kolana po rmr wyszło że rzepka była uszkodzona miałem 2 razy robiana punkcję kolana z racji na zbierająca sie krew w kolanie pierwsze 3 tygodnie nogę miałem w szynie a następnie 2 tygodnie w szynie teraz mam nogę w ortezie i wszystko było by okej ale nie pokoi mnie ze utrzymuje się opuchlizna kolana i co ciekawe stopy a w stopę nic się nie stało czy mam coś z tym robić czy okłady z lodu powinny pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na pewno powinna Pani wykonać zlecone badania jak najszybciej. Ciężko bez nich stwierdzić, co może być przyczyną występujących objawów.

Bóle jajników mogą być spowodowane przez wiele schorzeń. Jednym z nich jest torbiel na jajniku. To z pozoru niegroźna zmiana, jednak gdy się powiększy, może powodować dolegliwości bólowe. Torbiel może się samoistnie wchłonąć, w innym przypadku potrzebny jest zabieg usunięcia torbieli.

Więcej o tej dolegliwości przeczyta Pani w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

W innych wypadkach, takie objawy powoduje też endometrioza. Ta choroba polega na rozroście błony śluzowej macicy w miejscu poza jamą macicy. W linku poniżej znajdzie Pani więcej informacji o tym schorzeniu:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

Bóle jajnika i krwawienie może być też spowodowane stosowaniem antykoncepcji. Czasami problemem są też zaburzenia hormonalne oraz menopauza, jednak aby cokolwiek stwierdzić, potrzebne są odpowiednie badania. Proszę zacząć od USG.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.