Dlaczego pojawił się ten ból jajnika?

Witam, kilka dni temu zaczął mnie pobolewać prawy jajnik. Brałam tabletki antykoncepcyjne, wtedy też bolał przed miesiączką lub w trakcie (niestety odstawiłam je 3 miesiące temu). Również od tygodnia mam bakteryjne zapalenie gardła i brałam antybiotyk. Czy powinnam się martwić, że coś złego się dzieje z jajnikiem? Miesiączka przypada mi za 8 dni

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością nie powinna się Pani martwić na zapas.

Dolegliwości bólowe w obrębie jajników mogą być fizjologiczne i uaktywniać się na przykład w momencie owulacji lub pojawiać się w dniach poprzedzających menstruację, jak było w Pani przypadku.

Oczywiście zdarza się również, że bóle jajnika wynikają z jednostek chorobowych, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie macicy, zapalenie jajowodu czy też zapalenie jajników. Czasem są one związane z nadżerką szyjki macicy lub torbielami na jajniku.

Jeśli więc sytuacja się powtórzy i nie będzie ona miała związku z owulacją ani miesiączką, to warto udać się do ginekologa, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Więcej przyczyn bólu jajnika wymieniliśmy w naszym artykule, który można znaleźć pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.