Czy to możliwe, żeby po operacji ból utrzymywał się tak długo?
Witam, ponad 3 tygodnie temu miałam laparoskopowo usuwaną torbiel endometrialna na jajniku, zabieg też był powiązany z usunięciem polipa z szyjki macicy. Do dziś czuję ból w podbrzuszu w okolicach ran i na brzuchu pod raną w pępku. Czuję kłucie, rozpieranie, jakby uczucie ciała obcego w miejscu gdzie była torbiel. Ból czasami jest słaby, ale dokuczliwy, czasami mocny, pojawią się w trakcie jakichś aktywności lub leżenia na boku. Ginekolog na kontroli w trakcie USG nie widział nic niepokojącego. Jest możliwe że po takiej operacji ból utrzymuje się tak długo? Czym może to być spowodowane?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdaniem naszych ekspertów z zakresu chirurgii takie objawy mogą utrzymywać się nawet do dwóch lub trzech miesięcy po zabiegu. Z dnia na dzień dolegliwości te powinny być jednak mniej uciążliwe.
Rany muszą się zagoić, a proces gojenia jest kwestią indywidualną. Jeśli więc ginekolog podczas wizyty kontrolnej w trakcie badania USG nie zauważył żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, a dolegliwości, które Pani odczuwa mają związek z odbytym niedawno zabiegiem.
Życzymy dużo cierpliwości oraz zdrowia!